fbpx

2FA ověření

2FA ověření

Pro větší bezpečnost Vašich dat zavádíme do Previa tzv. 2 faktorové ověření (2FA). Pro ověření přihlášení uživatele jsme zvolili aplikaci Google Authenticator, kterou můžete stáhnout na níže uvedených odkazech.

Postup nastavení 2FA

1. V modulu Nastavení / Uživatele / Seznam uživatelů si zobrazíte editaci konkrétního uživatele, kde zaškrtnete „Aktivní 2FA pomocí Google Authenticator“ a následně uložíte profil.

2. Odhlásíte se z Previa.

3. Po opětovném přihlášení (zadání uživatelského jména a hesla), vás systém vyzve k propojení uživatelského účtu s Google Authenticator.

4. Otevřete aplikaci Google Authenticator na Vašem mobilním telefonu a zvolte variantu naskenování QR kódu nebo přepsání kódu do aplikace. Kód naskenujte nebo přepište. V aplikaci se Vám následně zobrazí propojení na Váš účet s unikátním 6 místnným kódem, který se cca po minutě mění.

5. Nyní zpátky do Previa. V přihlašovacím okně klikněte na tlačítko „Další“ a následně přepište šestimístný kód z mobilní aplikace do okna ověření a potvrďte jeho zadání.

5. Máte ověřeno a hotovo:-)

6. Při dalším přihlášení ze stejného prohlížeče (nebo zařízení) po Vás nebude 2FA vyžadováno. To se stane pouze v případě, pokud se budete hlásit z jiného internetového prohlížeče nebo z nového zařízení. Obdobně po Vás bude ověření vyžadováno, pokud promažete cookies a historii Vašeho prohlížeče.