fbpx

Airbnb

Airbnb

Rozdíly oproti ostatním rezervačním portálům

Jak jistě víte, Airbnb od začátku funguje na trochu jiných principech než ostatní rezervační portály. V případě napojení channel manageru se to projevuje hlavně v jiném způsobu distribuce volných pokojů než jste zvyklí např. z Booking.com. Ukážeme si vše na příkladu:

V Previu mám v kategorii Apartmán nadefinované čtyři konkrétní neobsazené apartmány. Tuto kategorii je propojena na odpovídající kategorii na Airbnb. Hostům se při rezervaci nabízí pouze jeden apartmán k rezervaci.

Ve chvíli, kdy si někdo apartmán rezervuje, channel manager se podívá do Previa a vidí, že k dispozici jsou stále tři volné apartmány. Tím pádem opět uvolní pouze jeden z apartmánů k prodeji.

Stejným způsobem se pak postupuje až do úplného vyprodání dané kategorie (nebo obsazení apartmánů rezervacemi z jiných zdrojů).

Pokud chcete každý pokoj na Airbnb nabízet zvlášť, je nutné si v Previu pro každý jednotlivý pokoj vytvořit samostatnou kategorii, která bude vždy obsahovat pouze jeden konkrétní pokoj.


Jak nastavit channel managera na Airbnb

Pro začátek od Vás budeme potřebovat přihlašovací údaje, které použijeme při přípravě propojení. Měli byste mít také vše v profilu nastavené, tak jak budete chtít tento portál využívat (viz níže).

Po spuštění propojení už není možné nastavení upravovat bez toho aniž bychom propojení deaktivovali.


Nastavení pokojů a cenotvorby

Po přihlášení do Airbnb přejděte do sekce Palubovka hostitelství v sekci Hostitel.

Následně si překlikněte do sekce Nabídky ubytování. Zde už máte uvedený kompletní seznam všech nastavených pokojů, kde dále můžete tyto pokoje upravovat nebo vytvářet nové. Nezapomeňte, že propojení funguje jiným způsobem než jste zvyklí u ostatních portálů (viz text výše).

Pro propojení je důležité také to, že na Airbnb je nutné mít u pokoje nahráno minimálně 7 fotografií a název pokoje musí obsahovat minimálně 8 znaků.

V editaci pokoje naleznete čtyři důležité věci pro správný přenos cen z Previa.


Určete způsob cenotvorby a informujte nás o své volbě. Airbnb nabízí dvě možnosti tvorby cen (a propojení):

  • Pokoj může být pro všechny možné obsazenosti nabízen za stejnou cenu (třílůžkový pro jednu / dvě / tři osoby bude stát vždy 50€)
  • Cenu nastavujete pouze pro jednu osobu a pro ostatní počty osob v pokoji je cena dopočtena jednotným příplatkem za osobu (k ceně za jednu osobu připočítám pro další osobu 10€, pro další dvě osoby 2 x 10 € atp). Ten nastavíte v editaci pokoje v sekci Standardní poplatky a sazby.

V prvním případě by jednotná cena přicházela přímo z Previa. Ve druhém případě bychom zasílali z Previa cenu za jednu osobu a veškeré další ceny by byly na Airbnb automaticky dopočteny Vámi zadaným příplatkem.


Deaktivujte si Chytrou tvorbu cen. Pokud je tato funkce aktivní, může způsobovat problémy s přenosem cen, které chcete přenášet z Vašeho Previo ceníku.


U všech pokojů na Airbnb si také nastavte cenu v jednotné měně. Previo je schopné zasílat ceny na konkrétní zahraniční rezervační portál pouze v jedné měně. Nemůžeme zasílat cenu pro některé pokoje v CZK a pro některé pokoje např. v EUR.

Nastavení měny naleznete po rozkliknutí editace konkrétního pokoje pod nastavitelnými příplatky.