fbpx

Běžné denní, akční a nevratné ceny

Běžné denní, akční a nevratné ceny

Následující obrázek ukazuje jednoduché nastavení denních (pultových) cen – bílé rámečky – a jejich změnu na speciální akční cenu – růžové rámečky – pro některé dny a pokoje. Akční cena bude na webu partnerů zvýrazněna přeškrtnutím běžné denní ceny.

Další nastavitelnou cenou je nevratná cena (ang. „non-refundable rate“). Nevratná cena je taková (obvykle nižší) cena, kterou zaplatí host při objednávce dopředu a nemá při tom nárok na žádné vrácení peněz při stornu či změně rezervace. Jedná se o obdobu letenek u nízkonákladových leteckých společností bez pojištění storna.

Nevratnou cenu je možné nechat počítat procentuálním odpočetem ze základní ceny, nebo je případně možné cenu manuálně zapisovat do tabulky do posledního žlutého sloupečku.

Online objednávka za nevratnou cenu (jak na webu ubytovatele, tak u PrevioPartnerů) probíhá ve zvláštním režimu, při kterém jsou uplatněny následující podmínky:

  • klientovi je nabídnuta pro dokončení objednávky pouze forma úhrady celé částky online (platební bránou)
  • alternativně je vždy nabídnuta i „garance kreditní kartou“, ale ověření kreditní karty a stržení částky za pobyt je odpovědností ubytovatele, nikoliv Previa či PrevioPartnera
  • klientovi jsou zaslány pozměněné obchodní podmínky, které uvádějí podrobnosti ohledně nevratného storno poplatku