fbpx

Cenové plány

Cenové plány


Možné způsoby propojení

Propojení je možné nastavit třemi různými způsoby:

  1. Propojení pouze plné obsazenosti každého pokoje, s tím že pokoje se nebudou prodávat pro menší počty osob (nejjednodušší varianta – není potřeba nic nastavovat)
  2. Propojení plné obsazenosti s automatickým dopočtem cen pro menší počty osob
  3. Propojení všech možných obsazeností u pokojů na ceny v Previu

U první varianty není potřeba nic nastavovat. Zjistíme si plnou kapacitu pokoje a tu propojíme s odpovídající cenou v Previu.

Druhá varianta vyžaduje z vaší strany nastavení automatických odpočtů přímo na Bookingu.

Třetí varianta vyžaduje, aby byly z vaší strany nastavené „neautomatické“ cenové plány pro menší počty osob, které budeme schopni propojit na odpovídající ceny z Previa.

V této variantě je také nutné zavolat na info linku Booking.com a domluvit se s nimi, aby Vám k vytvořeným cenovým plánům přidali tzv. „Panáčky“ neboli počty osob.


Nastavení pokojů a cenových plánů na Booking.com

Po přihlášení do Booking.com je důležitá sekce Ceny a dostupnost a dvě její podsekce Kalendář a Cenové kategorie.

Začneme kalendářem – v kalendáři máte pod sebou uspořádané jednotlivé pokoje. Vedle názvu pokoje, je vždy uvedeno také ID pokoje, podle kterého můžeme pokoj jednoduše při mapování identifikovat.

Po rozkliknutí Standard ratu také vidíte, pro kolik osob je tento cenový plán nadefinovaný a zároveň zda jsou u tohoto pokoje nastaveny automatické odpočty a možnost rezervace pro menší počty osob v daném pokoji. Pokud rozkliknete možnost Upravit obsazenost, můžete nadefinovat pro jaké počty osob se pokoj bude nabízet a jakým způsobem bude automaticky dopočtena cena z plného počtu osob.

Tyto automaticky vypočtené cenové plány nepřijímají data z Previa! Pokud chcete přidat nový cenový plán pro menší počet osob na pokoj, který bude přejímat cenu z Previa, je nutné tento cenový plán nastavit v sekci Cenové kategorie.

Zde si zvolíte hned nahoře možnost Přidání nové cenové kategorie. V tabulce níže pak máte veškeré již nadefinované cenové plány.

Aby bylo možné cenový plán propojit na Previo, je nutné aby byl nastavený na manuální zadání cen (ne automatické, odvozené vypočtení ceny), dále je potřeba tento cenový plán nastavit pro konkrétní pokoje, pro které bude používaný.

Po přidání nových cenových plánů nás určitě kontaktujte. Z naší strany je nutné nové cenové plány dopropojit, aby se na jednotlivé počty osob posílaly správné informace o cenách z Previa.

Nezapomeňte také zavolat na infolinku Booking.com a domluvit se s nimi, aby Vám k vytvořeným cenovým plánům přidali tzv. „Panáčky“ neboli počty osob.