fbpx

ČS automatický import

ČS automatický import

Váš účet u České spořitelný (ČS) je možné propojit na Previo a zajistit si tak automatické stahování bankovních výpisů a jejich párování na odpovídající doklady v Previu.


Nastavení propojení

Otevřete si detail Vašeho bankovního účtu od České spořitelny a překlikněte se do druhé záložky. Pokud se do této záložky nemůžete dostat, je potřeba nejprve v nastavení účtu vyplnit IBAN, bez kterého není možné automatiku aktivovat.

Následně už postupujte podle návodu. Prvním krokem je autentizace propojení Previa na Vaše bankovnictví. Po kliknu na tlačítko Autentizovat se se dostanete na následující přihlašovací stránku České spořitelny.

Proveďte přihlášení a ověření (způsob ověření záleží na nastavení Vašeho účtu u ČS). V dalším kroku se Vám zobrazí seznam účtů, ke kterým povolíte vzdálený přístup (pro stahování bankovních výpisů). Vyberte správný účet (odpovídající tomu v Previu) a nastavení uložte. Pokud máte účtů více (např. CZK a EUR) je nutné nastavení provést samostatně pro každý jednotlivý účet.

Po výběru účtu a potvrzení budete přesměrování zpět do Previa, kde Vám bude potvrzeno dokončení nastavení.

V nastavení (viz první obrázek v tomto návodu) si pak případně aktivujte plně automatický import plateb nebo ruční import na jedno kliknutí z Previa.

Jak se mají importy chovat, nastavíte ve všeobecném nastavení automatického importu. To naleznete vpravo nahoře nad tabulku s účty pod tlačítkem s ozubeným kolem.