fbpx

Další funkce

Další funkce

Check-in funkce

Základní informace o online check-inu přes aplikaci Alfred jsou popsány v samostatné části našeho manuálu. Zde se tedy budeme věnovat dalším možným rozšířením online check-inu, které můžete v rámci aplikace Alfred využívat.

  • Sběr podpisů – umožněte hostům po doplnění všech údajů také stvrdit jejich platnost pomocí elektronického podpisu přímo na displeji jejich mobilního telefonu. Podpis je následně uložen u rezervace a při tisku ubytovací karty hosta je také automaticky doplněn a použit.
  • SMS zprávy – 1 den před příjezdem můžete také hostům s doposud nevyplněným check-inem automaticky odeslat výzvu k doplnění potřebných údajů pomocí sms zprávy. Tato zpozplatněná služba je cenově rozdělena podle toho zda SMS chcete odesílat pouze hostům z V4 (ČR, Slovensko, Polsko, Maďarsko) nebo zda je chcete posílat do celého světa.


Check-out funkce

  • Check-out – je čistě na Vás, zda hostům dovolíte odhlášení z pobytu čistě jen přes Alfreda. Po provedení check-outu je hostova rezervace přepnuta do stavu „Ukončeno“.
  • Spotřeba z minibaru – při odhlášení je host dotázán na konzumaci z minibaru, kde případně může také doplnit svou spotřebu, která je mu natížena na účet. Pro správné fungování je nutné mít vytvořené skladové položky v rastru „minibar“, které se následně hostům nabízí k doplnění na účet.
  • Storno rezervace – hostům můžete také umožnit stornování rezervace v aplikaci Alfred. Po zrušení rezervace je Vám a hostovi odeslán ještě potvrzovací email o provedení storna.


Online platby

Alfred za Vás také může vybírat od hostů platby. Pokud máte integrovanou na Váš Previo profil jednu z podporovaných platebních bran, stačí už pouze tuto funkci aktivovat a Alfred se postará o výběr peněz.


Green option

Hosté také mohou v rámci ekologické šetrnosti v rámci „Green option“ zrušit pravidelný denní úklid svého pokoje, pokud mají pocit, že to není nezbytné.

Úklid na následující den je vždy možné odvolat do půlnoci předcházejícího dne.