fbpx

Objednávka dárkového poukazu

Objednávka dárkového poukazu

Svým hostům můžete také dát k dispozici možnost objednat dárkový poukaz na hodnotu.

Výhodou tohoto typu „rezervace“ je i to, že hosté při objednávce nevybírají konkrétní termín pobytu jako při vytváření klasické (závazné) rezervace. Výběr termínu je tedy pak čistě na obdarovaném a jeho dohodě s ubytovacím zařízením.


Jak vložit formulář do webu?

V textu níže naleznete kód pro vložení nového formuláře do Vaší webové prezentace.

DŮLEŽITÉv kódu nezapomeňte nahradit v parametru hotId text “YYYYY“ číslem Vašeho Previo profilu. Pokud Vaše číslo nevíte, velice jednoduše ho zjistíte po přihlášení do Previa, kde je uvedeno v adresové řádce internetového prohlížeče.

Pokud má Váš profil např. číslo 632987, odkaz upravíte tímto způsobem:

https://reservation.previo.cz/cashcoupon/?hotId=632987&showTabs=cashcoupon

Kód (nejlépe) předejte Vašemu webmasterovi, který ho velice jednoduše vloží do Vašeho webu:

<!-- Reservation PLUS start -->
<script type="text/javascript" src="https://booking.previo.cz/iframe/"></script>
<iframe src="**https://booking.previo.cz/cashcoupon/?hotId=YYYYY&showTabs=cashcoupon**"
scrolling="no" frameborder="0" width="100%" height="2000" name="previo-booking-iframe" id="previo-booking-iframe" allowTransparency="true"></iframe>
<!-- Reservation PLUS end -->

Pokud chcete hosty odkazovat přímo na rezervační formulář (bez nutnosti jeho vložení do webu) např. v rámci mailingové kampaně formou prokliku, použijte následující odkaz:

https://booking.previo.cz/cashcoupon/?hotId=YYYYY&showTabs=cashcoupon

(nezapomeňte nahradit „YYYYY“ číslem Vašeho profilu)

Nebo případně jeho druhou variantu s parametrem hotelDetail=1 pro zobrazení hlavičky s informacemi o Vašem ubytovacím zařízení:

https://booking.previo.cz/cashcoupon/?hotId=YYYYY&showTabs=cashcoupon&hotelDetail=1

(opět nezapomeňte nahradit „YYYYY“ číslem Vašeho profilu)

Poslední možností, kterou zmíníme, je přidání ještě jednoho doplňkového parametru, který Vám zobrazí alternativní verzi hlavičky celého formuláře. Parametr je &helpCampaign=1 a odkaz následně vypadá takto:

https://booking.previo.cz/cashcoupon/?hotId=YYYYY&showTabs=cashcoupon&helpCampaign=1


Co je potřeba mít nastavené?

  • Objednávka poukazu je součástí rezervačního formuláře RESERVATION+, je tedy nutné mít ho aktivovaný (pokud formulář nyní nevyužíváte, dohodněte se s Vaším obchodním zástupcem na jeho aktivaci)
  • Možnosti úhrady poukazu vycházejí z nastavení Vašich povolených platebních metod v Nastavení / Online rezervace / Platby.
  • Pro bankovní převod je nutné mít správně nastavené číslo bankovního účtu v Nastavení / Hotel / Kontakty.
  • Pro online platbu je nutné mít s Vaším Previo profilem propojenou platební bránu (v opačném případě ani nemáte online platbu v seznamu povolených platebních metod).
  • Pokud nemáte povolenou ani jednu z výše uvedených platebních metod nebo nebudete mít nastavené číslo účtu, bude zájemce moci zaslat pouze nezávaznou poptávku ubytovacího poukazu. Vy už následně musíte s klientem telefonicky nebo emailem dohodnout další postup ohledně možností úhrady atp.

Jak objednávka poukazu funguje?

Host má možnost zvolit si hodnotu poukazu z předdefinovaných hodnot (2 000, 3 000, 5 000, 10 000 Kč) nebo ručně zadat libovolnou částku.

V závislosti na volbě platební metody (bankovní převod /online platba – viz výše sekce “Co je potřeba mít nastavené”) je poté host buď přesměrován na platební bránu nebo mu jsou zaslány informace k provedení platby. Samostatnou variantou je pak zaslání poptávky poukazu.

  • Online platba – po úspěšném dokončení online platby je v Previu vytvořen zálohový list a ubytovací poukaz. Oba dokumenty jsou uloženy v sekci doklady a poukaz je po úspěšné platbě odeslán objednávajícímu emailem (ubytovatel je v kopii).
  • Bankovní převod – hostovi je automaticky odeslán zálohový list s instrukcemi pro provedení platby. V Previu se zároveň se zálohovým listem také vygeneruje dárkový poukaz. Ten následně po přijetí platby odešlete hostovi emailem přímo z Previa.
  • Poptávka poukazu – (v případě, kdy nemáte povolený bankovní převod ani online platbu) host i ubytovatel obdrží emailem informaci o zaslané poptávce poukazu na hodnotu. Vy v tuto chvíli musíte hosta kontaktovat a dohodnout se s ním na dalším postupu úhrady a zaslání poukazu. V Previu není vystaven zálohový list ani poukaz.

Platnost ubytovacího poukazu je nastavena na 365 dní od data objednání. Platnost je možná po dohodě mezi ubytovatelem a hostem prodloužit v editaci konkrétního poukazu. Ty naleznete v sekci Platby / Doklady, kde si můžete tento typ dokladu velice jednoduše vyfiltrovat a následně upravit.

Po dohodě s obdarovaným a vytvoření rezervace na konkrétní termín, je už pak velice jednoduché si vytvořený a zaplacený poukaz přiřadit ke konkrétní rezervaci přes účet pokoje.