fbpx

Expedia

Expedia

Na úplném začátku je nutné vytvořit si registraci na tomto portálu. V registraci vyplňujete všechny základní údaje o ubytovacím zařízení. Důležitým bodem nastavení je účtování ceny pokoje. Máme dvě možnosti po pokojích nebo po osobách.

Pokud budete chtít kdykoliv po registraci způsob účtování změnit, musíte kontaktovat přímo Expedii, která změnu provede za Vás (vy k tomuto nastavení po registraci nemáte přístup). O změně účtování nás také nezapomeňte informovat, abychom upravili propojení z naší strany.


Jak nastavit channel managera na Expedii

Po přihlášení do extranetu Expedie přejděte do sekce Pokoje a ceny. V této sekci zvolte možnost Nastavení připojení a poskytovatele propojení YieldPlanet.

Jakmile budete mít nastaveno, pošlete nám prosím ID hotelu (Vašeho profilu) na Expedii.


Propojení jednotlivých pokojů

V rámci zřízení propojení od Vás budeme potřebovat „návod“ jak máme jednotlivé pokoje z Previa propojit s konkrétními pokoji na Expedia (názvy v jednotlivých systémech se mohou lišit).

Úplně bude stačit seznam se jmény pokojů v Previu a odpovídajícími čísly pokojů z extranetu portálu Expedia. Číslo (ID) pokoje Expedii naleznete podle níže uvedených printscreenů v adresové řádce Vašeho prohlížeče:


Nastavení účtování provize

Expedia využívá dva způsoby vyúčtování provize za uskutečněné rezervace:

  • Hotel Collect – ubytovatel vybírá od hosta kompletní částku za ubytování a následně jsou mu provize vyúčtovány hromadně každý jednotlivý měsíc.
  • Expedia Collect – host platí celou částku rezervace přímo portálu Expedia, která následně ubytovateli přeposílá na účet částku ubytování sníženou o provizi.

Pokud se v průběhu spolupráce rozhodnete model vyúčtování provize změnit, informujte Expedii a nezapomeňte informovat také nás, abychom mohli upravit propojení.