fbpx

FIO automatický import

FIO automatický import

Previo podporuje také automatický import přijatých plateb na účet vedený u FIO banky. Zde si ukážeme co je potřeba pro úspěšné nastavení automatického importu.

Nejprve je potřeba nastavit si Váš účet u FIO v sekci Nastavení / Hotel / Obecné a záložce Bankovní účty. Zde si přes tlačítko se zeleným plus vytvoříte nový účet a zadáte veškeré potřebné informace (hlavně číslo účtu a kód banky, což je pro FIO 2010).

V řádku nově vytvořeného účtu budete mít ikonu pro zadání speciálního tokenu pro API napojení na Vaše internetové bankovnictví.

Tento „token“ je nutné vytvořit ve Vašem internetovém bankovnictví. Přejděte do nastavení Vašeho účtu a sekce API. Zde si vyberte pro jaký účet chcete propojení vytvořit a zvolte možnost „Přidat nový token“.

Následně se Vám otevře další okno vytváření tokenu, kde si zkopírujte „název“ tokenu a vložte ho do nastavení bankovního účtu v Previu, které jsme si ukazovali před malou chvílí. V nastavení tokenu v internetovém bankovnictví případně nastavte další omezení pro jeho použití (úplně stačí nechat nastavení tak jak je, tzn. pouze možnost sledování účtu a neomezenou platnost tokenu).

Zpět v bankovnictví poté klikněte na tlačítko odeslat, resp. vytvořit token. Pravděpodobně budete ještě nuceni celou akci ověřit např. pomocí zadání jednorázového kódu, který Vám příjde v SMS zprávě.

Pokud máte více účtů, ze kterých budete chtít importovat platby, např. CZK a EURový účet, je nutné vygenerovat si ke každému účtu vlastní token a ten následně zadat k totožnému účtu v Previu.

Nyní už jsme v poslední fázi, kdy máme vše nastavené a můžeme se podívat na samotný import plateb. V sekci Pokladny / Platby / Bankovní převod klikněte na tlačítko importu a vyberte si Váš FIO účet.

Následně už jen vyberte, za jaké období chcete příchozí platby stáhnout do Previa (+ vyberete z dalších možností jako potvrzení platby klientovi atp.) a výběr potvrďte.

Podobně jako i importu plateb z jiných bank je důležité vědět, že k napárování platby na v Previu existující doklad dojde pouze v případě, pokud se VS a částka dokladu shodují s VS a částkou naimportované platby.

Po nahrání výpisu se Vám také vždy zobrazí tabulka s informacemi, které platby se podařilo napárovat a které nikoliv, takže je pak případně možné ještě nenapárované platby projít ručně.