fbpx

Hromadné nastavení

Hromadné nastavení

Ceny a parametry lze upravovat jak přímo v tabulce cen přímo pro jednotlivé dny, nebo pro jednotlivé sezóny (kde jsou ceny stejné) záleží na tom jak máte ceník zobrazený. Pokud potřebujete upravit např. ceny u jednohoho z pokojů pouze pro jeden den, úplně stačí doplnit vše do tabulky s cenami.

Pokud potřebujete provést nějaké rozsáhlejší nastavení můžete využít Hromadného nastavování, které naleznete v červeném rámečku hned nad tabulkou s cenami. Celkem je možné hromadně nastavit ceny, zavřít/otevřít pokoje, určit způsoby platby a přes poslední tlačítko Ostatní nastavit délky pobytu a případně restrikce na nájezdy a odjezdy. Všechny kategorie nastavení fungují na podobném principu, probereme si zde nyní některé možnosti použití těchto nastavení.

Nejprve začneme cenami! Na začátku je nutné zadat na jaké termín vlastně ceny chceme nastavovat (1), můžete zvolit nastavení cen na víkend, týden, měsíc, nebo klidně celý rok přesně podle toho jak potřebujete. Všimněte si, že hned pod termínem je možnost zkopírovat již zadané ceny z existujícího termínu a nechat je propsat do zvoleného nového termínu.

Přes parametry nastavení (2) můžete specifikovat co vlastně přesně nastavujete. V níže uvedeném obrázku například vidíte, že nastavujeme období od začátku března do konce dubna 2017, přičemž přes parametry nastavení jsme si určili, že budeme nastavovat jen základní a akční ceny pouze pro pátek, sobotu a neděli, pouze v českých korunách a pouze pro některé pokoje. Zvolené „filtry“ nám upravují položky zobrazené v tabulce pod těmito parametry.

Pokud ceny nekopírujete (viz výše), je nutné je poté ručně vyplnit do tabulky (3). Základní ceny jsou zobrazeny v bílých polích, akční ve fialových a nevratné ve žlutých. Pokud nastavujete více měn zároveň počet sloupečků se samozřejmě zdvojnásobí.

Poslední velice důležitou věcí je checkbox ve spodní části okna pod tabulkou s cenami (4). Ten říká to, že v případě kdy nevyplním některé ceny (jako v obrázku výše např. ceny třílůžkového pokoje) a mám tento checkbox (automaticky) zaškrtnutý, tak mi v daném období (březen až konec dubna) již v ceníku zadané ceny za třílůžkový pokoj nebudou vymazány. Pokud bych si pole odškrtl a celé okno potvrdil, již dříve zadané ceny na dané období by se mi přemazaly, tím že jsem nevyplnil ceny třílůžkového pokoje při hromadném nastavování cen.


Hromadné nastavování otevřených a zavřených pokojů funguje na podobném principu, vyberete termín s kterým chcete pracovat. Rychlou volbou hned pod termínem je nyní kromě kopírování nastavení z jiného termínu také rychlé otevření a zavření všech pokojů v daném termínu. Parametry nastavení fungují na stejném principu jako u cen (zvolíte např. pouze některé dny a pokoje atp).

Pokud potřebujete zadat pouze otevření a zavření některých pokojů stačí už pak pouze kliknout na políčko v řádku daného pokoje a určit které pokoje otevřete/zavřete kliknutím na tlačítko se zelenou fajfkou/stopkou.


Hromadné nastavení plateb/garancí je opět hodně podobné. Zvolíte termín a určíte, které způsoby platby jsou pro Vás v tomto termínu přípustné. Na výběr je vždy garance kreditní kartou, platba na místě, bankovní převod a pokud máte integrovanou platební bránu tak ještě platba kartou. Opět zde funguje kopírování a možnost zvolit parametry nastavení.


Ostatní položky jako stravování, délky pobytu a restrikce na nájezdy a odjezdy můžete nastavit přes tlačítko Ostatní. Jako v předchozích případech vyberete termín, který chcete nastavit (pod kterým opět najdete kopírování již nastaveného z některého dalšího termínu) a dále je potřeba vybrat co konkrétně chcete nastavovat.

  • Délky pobytu – hlavně se nastavuje minimální délka pobytu, ale možné je nastavit i maximální délku pobytu.
  • Nájezdy a odjezdy – nastavíte kombinace dnů, kdy je možné přijet a odjet z Vašeho ubytování. Pokud chcete např. nastavit to, že nájezdy jsou možné pouze v pátek a odjezdy můžou být v libovolný den v týdnu, je nutné nastavit všechny možné kombinace tedy: pá-po, pá-út, pá-st, pá-čt, pá-pá, pá- so, pá-ne.