fbpx

Klíč

Klíč/PIN

Alfred spoluprace se zámkovými systémy Salto, Smartkey a samoobslužnými boxy Keyguru. Tím pádem může Vašim hostům (v určitých ubytovacích zařízeních) také sloužit jako „kličník“. Host nepotřebuje pro svůj pobyt žádné přístupové karty ani klasické klíče.

Veškeré přístupy (jak do samotného hotelu, tak to pokoje) jsou hostům nahrány při checkinu do mobilní aplikace. V sekcí „Klíč“ pak host podle typu poskytovatele zámkového systému nalezne buď přístupový kód, který je nutné zadat na číselníku zámku nebo případně také možnost otevření zámku pomocí bluetooth technologie.

Platnost klíče je pak vždy odvozena od termínu rezervace a to včetně času check-inu a check-outu.

PIN

Pokud vaše ubytovací zařízení má nainstalováné PINové zámky od společnosti Smartkey nebo používá boxy od společnosti Keyguru, Alfred dokáže tyto PINy ve správnou chvíli předat hostům.

Nastavení

V sekci https://admin.previo.cz/settings/alfred/ je vešké nastavení, co se alfreda týče, včetně sekce Napojení na zámkový systém kde si můžete nastavit:

  • automatické vystavení PINu x dní před příjezdem (pozor, nejedná o zaslání PINu hostovi, ale o pouhé vystavení a uložení do Previa).
  • Povolení přímého otevření zámku z Alfreda, pokud tuto možnost vašim hostům povolíte, budou si moci pomocí jednoho kliknutí otevřít jakýkoliv dostupný zámek a odpadne tedy klikání PINu.

Povinnosti hosta

Aby host dostal klíč, musíme nejdříve kompletně vyplňit check-in všech hostů.

Pokud hotel má také platební bránu, je nutné aby saldo rezervace bylo nula. Existují také dvě výjimky, kdy se rezervace považuje za zaplacenou.

  1. Platba na OTA – pokud host již rezervaci zaplatil na portále (Booking, Expedia či Spa.cz) tak se rezervace označí pro potřeby alfreda za zaplacenou
  2. Platba na fakturu – Často při firemní klientele hosté platí až po odbydlení. V detailu firmy lze tedy nastavit, že pokud se tato firma přiřadí k rezervaci, tak se již nebude vyžadovat platba po hostovi, aby dostal PIN.

Tyto dvě možnosti jde zvolit také manuálne v detailu rezervaci

Poté, co host splní tyto povinnosti, tak se mu v aplikaci zpřístupní sekce s přístupovými PINy. Názorně je to vidět např. na videu ke Keyguru boxu níže.

Zaslání PINu

Aktuálně Previo nijak PINy systémově nezasílá, pouze je zobrazí v Alfredovi. Automatickou distribuci PINů si můžete nastavit v modulu mailing např. v rámci kampaně, která hostům bude odesílat zprávu v den začátku rezervace.


Bluetooth klíč

Host aktivuje na mobilu bluetooth a v aplikaci zvolí možnost otevření konkrétních dvěří (od pokoje/hotelového vchodu/atp.). Během vteřiny jsou dveře otevřeny a host může pokračovat dále.