fbpx

Všeobecné nastavení ceníku

Všeobecné nastavení ceníku

Vpravo nahoře naleznete pod tlačítkem s ozubeným kolem všeobecné nastavení Vašeho ceníku. Toto nastavení se bude aplikovat na všechny vytvořené cenové plány.


Způsob účtování

V prvním nastavení si jednoduše zvolíte, zda se cena pokojů liší podle počtu hostů nebo zda se celý pokoj prodává za jednotnou cenu, bez ohledu na to kolik hostů ho bude obývat.

Nastavení se aplikuje na všechny Vaše pokoje. Není možné jeden pokoj účtovat po osobách a další bez ohledu na počet hostů. Je samozřejmě možné to částečně obejít tím, že si nastavíte cenu po osobách a např. u dvoulůžkového pokoje nastavíte, že cena za jednu i dvě osoby je totožná.


Sleva pro kategorie hostů se počítá

Toto nastavení úzce souvisí s Kategoriemi hostů a zobrazuje se pouze v případě, že máte ceny pokojů odstupňované po osobách.

Velikost slevy např. pro děti do určitého věku nebo pro seniory určujete přímo v nastavení Kategorií hostů. Zde si poté vybíráte jakým způsobem bude zadaná sleva vypočítána.

K dispozici jsou celkem tři odlišné možnosti výpočtu, přičemž u každé z nich je v nápovědě na konci řádku uveden i vzorový příklad výpočtu.


Způsob rozepisování slevy pro kategorie hostů

Velice jednoduše, chcete mít slevu na kategorii hosta jako samostatnou zápornou položku v účtu nebo ji chcete rovnou odečíst od (zahrnout do) položky ubytovacích služeb?


Způsob nastavení minimální a maximální délky pobytu / příjezdů a odjezdů

Veškeré restrikce (ať už na délku pobytu nebo na povolené nájezdy/odjezdy) lze nastavit buď pro všechny pokoje stejně, tak i pro každá jednotlivý typ pokoje zvlášť.

Obě varianty můžete samozřejmě zkombinovat, délky pobytu např. rozdílně pro jednotlivé typy pokojů a příjezdy/odjezdy pro všechny stejně.