fbpx

Možnosti nastavení cen

Možnosti nastavení cen

Menu: Nastavení -> Ceny V horní části modulu jsou tlačítka pro nastavení klíčových systémových parametrů výpočtu cen.

Účtování

Nastavení způsobu účtování (zařízení eviduje ceny za celý pokoj nebo dle počtu hostů na pokoji) a způsobu výpočtu slevy pro kategorie hostů. Jednotlivé způsoby výpočtu slev naleznete vždy popsány, včetně názorného příkladu výpočtu pod červeným otazníkem u každé z nastavitelných možností.

Nevratná cena

Použití nevratné ceny je možné zapnout přes tuto položku. Ve výchozím nastavení jsou nevratné ceny vypnuté. Určení nevratných cen je možné dvěma způsoby. Nejjednodušší je zvolit procentuální odpočet ze základní, nebo případně akční ceny. Zvolíte už pouze jaký bude odpočet a ceny se automaticky pro všechny termíny odvodí od zadaného standardního ceníku. Druhou možností je zápis nevratných cen ručně do ceníku. Pokud zvolíte tuto možnost přibyde Vám v ceníku nový sloupeček právě pro zadání nevratných cen. Výhodou tohoto nastavení je, že můžete nevratné ceny zadat pouze na určité termíny a nemusí být zadány na celé období, ve kterém máte vyplněný ceník.

Délka pobytu

Restrikce na délky pobytu lze nastavit jak jednotně pro všechny pokoje stejné, tak i pro každý jednotlivý typ pokoje zvlášť.