fbpx

Nastavení propojení

Nastavení propojení

Jaká data přenášíme na Booking?

  • Obsazenost a ceny (včetně nevratné ceny)
  • Slevy (first a last minute, akční ceny)
  • Restrikce na délku pobytu a nájezdové/odjezdové dny

Jak nastavit channel managera na Bookingu?

Přihlaste se do extranetu Bookingu. Kolonka channel manager naleznete vpravo nahoře v účtech (kolonka panáčka)  Pokud zde nemáte kolonku channel manager, kontaktujte svého lokálního manažera Booking.com a požádejte ho o přechod na XML konektor.

Vyberte možnost Channel manager nastavte vše následovně:

  • Channel manager: YieldPlanet
  • Položky, které chcete s channel managerem integrovat: pouze Rezervace a Ceny a dostupnost. Nezaklikávejte Obsah a fotogragie, může to způsobit problémy při propojení.

V posledním kroku nezapomeňte potvrdit přečtení podmínek.

A máme hotovo – nyní jsme na řadě my s dalším nastavením propojení.

Od této chvíle Vám přestanou chodit nové emaily o rezervacích od Booking.com. Teprve po dokončení a spuštění propojení Vám emaily o nových rezervacích / změnách / stornech budou chodit přímo od nás.

Platnost této žádosti trvá jen 5 dní. Pokud se propojení nepotvrdí, dojde ke zrušení. Channel manager se ale dá kdykoliv nastavit znovu, takže se nic hrozného nestane 🙂 

Po založení XML propojení jsme schopni si z Bookingu stáhnout pokoje a provést mapování. Ve chvíli, kdy je vše hotové musíme XML propojení potvrdit ještě z naší strany a poté je nezbytné ještě finální potvrzení z Vaší strany (ohledně této věci Vám zavoláme/napíšeme).

Teprve poté Vás budeme informovat, že propojení bylo spuštěno a požádáme Vás o kontrolu dat.

V případě, že máte problémy se založením XML nebo nevíte koho kontaktovat pro podání žádosti, napište nám na support@previo.cz. Rádi Vám pomůžeme.