fbpx

Nastavení SPF záznamu

Nastavení SPF záznamu

Pokud chcete minimalizovat šanci, že Vaše mailingové kampaně nedorazí ke svým příjemcům a spadnou do spamu, je vhodné u poskytovatele Vašeho hostingu (který používáte při odesílání kampaní) nastavit tzv. SPF záznam.

SPF záznam brání tomu, aby za Vás někdo podvodně odesílal emaily z Vaší emailové adresy a zároveň zajišťuje potřebnou důvěryhodnost Vás, jako odesílatele, takže zároveň snižujete riziko, že emailový klient příjemce vyhodnotí Váš newsletter jako obtěžující spam.

Připravili jsme pro Vás rozcestník s návody pro správné nastavení SPF záznamu u nejčastějších provozovatelů hostingu v ČR.


Jiný poskytovatel?

Pokud jste v tomto seznamu nenašli Vašeho poskytovatele hostingu, určitě nezoufejte. Zkuste si nejprve vygooglit (název hostingu + spf zaznam), zda na webu poskytovatele již není návod připravený a pokud ne, vždy můžete kontaktovat zákaznickou podporu konkrétního poskytovatele, která by měla vědět o co se jedná a zároveň Vám s nastavením poradit.


Jste ztracení?

Pokud jste v spf záznamu, SMTP a celkově správném nastavení mailingu totálně ztracení, je tady pro Vás ještě jedna možnost.

V nastavení emailové komunikace nám můžete zaslat kontakt na Vašeho IT technika, resp. někoho kdo se Vám stará o provoz webu, emailu atp.

My následně této kompetentní osobě odešleme email s informacemi, co vše je potřeba nastavit.