fbpx

Obecné informace

Obecné informace

Aktuálně: Povinnost elektronicky evidovat tržby je postavena od 27. března 2020. Toto pozastavení pak bude trvat až do 31. prosince 2022 a platí tak pro ty, kteří spadali do prvních dvou vln, ale i pro podnikatele, kteří měli tržby původně evidovat od 1. května 2020, čili i pro třetí a čtvrtou vlnu. Odklad se navíc týká běžného, zjednodušeného, ale i zvláštního režimu EET. Ke znovuobnovení by pak mělo dojít k 1. lednu 2023.

Pokud ještě nemáte zařízený certifikát pro elektronickou evidenci tržeb, můžete si o něj zažádat buď osobně na jakémkoliv finančním úřadu, nebo ho získat pomocí Vaší datové schránky. Pro druhou možnost s datovou schránkou jsme pro Vás připravili jednoduchý návod.

Pro odesílání dokladů je nutné všem uživatelům, kteří s nimi budou pracovat nutné povolit práva na EET v Nastavení/Uživatele. Pokud uživatel nemá tato práva povolená, může sice vystavovat doklady, ale ty nebudou odesílány do EET a zároveň se na doklady nebude propisovat FIK kód a další náležitosti nutné ke správné evidenci tržeb.

Ve videomanuálu přiloženém níže Vám ukážeme, jak nahrát získaný EET certifikát do Previa včetně vyplnění ID provozovny. V další části videa Vás provedeme vystavováním dokladů a jejich zasíláním do EET.

Videomanuál k EET u PRO/LITE verze naleznete zde.