fbpx

Recenze

Recenze

V tabulce v tomto modulu máte je k dispozici administrace a přehled veškerých recenzí, které na Vaše ubytovací zařízení klienti napsali.

Recenze jsou hostům automaticky odeslány následující den po odjezdu v 10:00. Žádost o recenzi odchází pouze na email uvedený v ubytovací kartě hosta. Na kontaktní osobu email s žádostí neodchází.

Přes tlačítko Nastavení (1) v levém horním rohu můžete ovlivnit jaké recenze vlastně chcete a budete shromažďovat. Recenze z rezervací, které byly provedeny přes partnerské portály (typu Hotel.cz atp) jsou shromažďovány automaticky. V nastavení můžete zvolit, zda chcete navíc sbírat recenze z ručně vytvořených rezervací na plachtě nebo také z rezervací, které budou vytvořeny přes Váš rezervační formulář R+ na webu.

Další položkou, kterou můžete ovlivnit je jaké recenze se budou zobrazovat v záložce Recenze ve formuláři R+. Opět je možné vybrat ze všech tří kategorií, tzn. recenze z ručně vytvořených rezervací, z rezervací z R+ a nakonec rezervací z partnerských portálů. V rámci této filtrace zobrazovaných komentářů je možné také upravit zobrazení podle celkového hodnocení – tzn. můžete si např. zvolit, že se budou zobrazovat pouze recenze, které mají celkové hodnocení rovné nebo větší než 7/10 bodů.

V přehledu recenzí pak vidíte detaily každé jednotlivé recenze. Tzn. kdy byla vytvořena, na základě jaké rezervace a pokud si host nepřál zůstat v anonymitě tak rovnou i jméno klienta. Samotné hodnocení se skládá celkem z pěti sub-hodnocení. Jmenovitě se jedná o hodnocení kvality personálu, poskytovaných služeb, čistoty, komfortu ubytování a celkového poměru ceny a kvality. Každá kategorie je hodnocena na škále od 0 do 10, přičemž všechny dílčí hodnocení se zprůměrují do výsledného hodnocení.

Klienti mohou své bodové hodnocení doplnit také slovním hodnocením (2). Hodnocení je možné zadat jak kladné (zelené plus), tak záporné (červené mínus). Klient také může přidat privátní hodnocení (žlutý zámek), které se zobrazuje pouze zde v tomto přehledu. Pokud si chcete zobrazit detail slovního ohodnocení stačí kliknout na řádek dané recenze. Na komentáře klientů můžete reagovat přes tlačítko Nový komentář (4). Vaše odpověď je pak vždy zobrazena u daného komentáře.

Recenze, které přicházejí z partnerských portálů procházejí vždy schvalovacím procesem ze strany samotného portálu a Previa. Nemusíte se ale bát, že bychom cenzurovali názory Vašich klientů. Schvalování probíhá čistě kvůli tomu, aby z recenzí byly vyloučeny např. vulgarismy naštvaných klientů atp. Schvalování recenzí, které vzniknou na základě rezervací z R+ (nebo ručně vytvořených rezervací), je čistě ve Vaší režii. Probíhá přes tlačítko změnit (3), kdy můžete recenzi buď schválit ke zveřejnění nebo zamítnout.

Pokud si kliknete na tlačítko Více a zaškrtnete si možnost Zobrazit žádosti o recenze, kde vidíte přehled všech rezervací, na které byla odeslána žádost o sepsání recenze. V posledním sloupečku v tabulce můžete případně žádost ještě jednou znovu ručně přeposlat danému hostovi.


Ukázka emailu s žádostí o recenzi