fbpx

Rezervační formulář (Online check-in)

Rezervační formulář (Online check-in)

V této sekci povolujete zaprvé tzv. online checkin a ve druhé záložce (Měření konverzí) můžete zadat Vaše měřící kódů typu Google AdWords, Google Analytics, nebo Sklik, které pak budou automaticky pracovat s Vaším formulářem Reservation+.


Online check-in

Povolení tzv. online check-inu naleznete v menu Nastavení/Online Rezervace/Rezervační formulář. Na výběr jsou dvě možnosti, z kterých můžete vybírat. První z nich je povolení online check-inu a druhou je povolení zrušení rezervace hostem. Po povolení jedné, nebo obou možností se Vám trochu pozmění okno Vašeho rezervačního formuláře Reservation+. Změna spočívá v tom, že se v horní liště objeví nová záložka Moje rezervace.

Po rozkliknutí se klient dostane k tomuto „přihlášení“ kde vyplní číslo své rezervace a svůj email, který v rezervaci uvedl. Po přihlášení klient uvidí základní informace o své rezervaci a má možnost provést online check-in pro urychlení celého procesu ubytování po příjezdu do hotelu. Klient může rovnou vyplnit u všech hostů z dané rezervace všechny náležitosti fyzického check-inu na hotelové recepci, tzn. jméno, národnost, doklad totožnosti atp. Po uložení se doplněné informace propíší do samotné rezervace v Previu.

Druhou možností je stornování rezervace. Klient jsou nejprve zobrazeny obchodní podmínky daného hotelu (pokud je má zadané v Nastavení/Online rezervace/Obchodní podmínky) a následně může potvrdit zrušení rezervace. Po stornování je u rezervace změněn stav na storno a tím pádem zmizí z plachty do Přehledu rezervací. Klientovi zároveň odejde email s potvrzením o zrušení rezervace.

Možnost online check-inu se nevztahuje pouze na rezervace vytvořené přes R+. Do administrace rezervace se může přihlásit klient z jakékoliv rezervace vytvořené na plachtě. Potřebuje pouze znát číslo své rezervace a email, který má v rezervaci uvedený. Můžete tedy např. formou mailingu rozesílat klientům žádosti o vyplnění svých údajů ještě z pohodlí domova, za účelem usnadnění a zrychlení celého ubytovacího procesu.

Pokud budete chtít na své webové stránky vytvořit záložku/sekci vyloženě pro online check-in (bez ceníku, recenzí, atp) můžete postupovat podle našeho návodu na formulář Reservation+. Obdobně jako v případě, kdy byste chtěli zobrazit např. pouze ceník, je potřeba přidat do zdrojového kódu formuláře parametr showTabs=checkin. Výsledek by měl nakonec vypadat takto:

<!-- Reservation PLUS start -->
<script type="text/javascript" src="https://booking.previo.cz/iframe/"></script>
<iframe src="https://booking.previo.cz/?hotId=123456&showTabs=checkin" scrolling="no" frameborder="0" width="727" height="2000" name="previo-booking-iframe" id="previo-booking-iframe" allowTransparency="true"></iframe>
<!-- Reservation PLUS end -->

Pro žádost o provedení online checkinu máme přímo v modulu mailingu českou šablonu. Vzory anglických šablon naleznete na následujícím odkazu.


Měření konverzí

Zde jednoduše můžete vyplnit Vaše měřící kódy a následné měření už probíhá automaticky.