fbpx

Služby

Služby

Pokud ve Vašem ubytovacím zařízení nabízíte kromě ještě ubytování nějaké dodatečné služby, tento modul je přesně pro Vás. Vše co zde nastavíte se bude při tvorbě rezervace přes partnerské portály, nebo přes rezervační formulář R+ nabízet klientům ve druhém kroku rezervace. Veškeré nadefinované služby jsou při přidávání nových položek do účtu pokoje automaticky nabízeny z našeptávače.

V základním přehledu uvidíte veškeré nadefinované služby, které nabízíte. Přes levý panel je možné služby filtrovat podle fulltextového vyhledávání, rastrů a případně i dalších parametrů.

Novou službu přidáte jako obvykle přes tlačítko se zeleným plus vlevo nahoře nad tabulkou.

Při definování nové služby je nutné hlavně zadat její název (případně jazykové mutace názvu přes ikonku s českou vlajkou). Další důležitou věcí je určení toho jakým způsobem se bude cena účtovat. Zde je na výběr z několika možností. Pokud se jedná o vyloženě jednorázovou platbu můžete vybrat, že cena je za kus (ks). Ostatní možnosti jsou např. cena za osobu za noc, za noc za pokoj atp.

Pro rezervace minutových provozů jsou zde dále možnosti účtování za hodinu, za minutu, za hodinu/osobu atp. U hodinového účtování počítáme vždy každou započatou hodinu.

Dále je potřeba zvolit správnou sazbu DPH. Pořadí hned vedle pak určuje jak budou služby v druhém kroku rezervačního procesu seřazené.

Pak už je pouze potřeba zadat cenu. Stačí vždy zadat cenu pouze ve výchozí měně, přičemž můžete zadat cenu i v ostatních povolených měnách. Pokud ostatní ceny v jiných měnách nevyplníte, cena služby bude vypočtena podle používaného kurzu.

Službu můžete také nabízet v různých termínech v různých cenách. Pak je potřeba definovat, ve kterých termínech a pro které pokoje se služba bude nabízet a dále také za jakou cenu. Toto nastavíte odškrtnutím pole Cena služby je stejná po celý rok a pro všechny pokoje.

Posledními dvěmi možnostmi, které lze u služeb nastavit jsou položky Zobrazit na webu a Povinný. Pokud nezaškrtnete první možností, znamená to, že klienti nebudou moci tuto službu v rámci rezervačního procesu objednat. Toto je ideální např. pokud si nadefinujete některé položky, které nechcete prodávat, ale využijete je pouze pro interní účely pro natěžování účtů klientů (např. pokuta za poničený apartmán).

Druhou možností je označení služby jako povinné. Tato možnost nalezne uplatnění např. v případě, kdy účtujete např. 200 Kč za povinný poodjezdový úklid objektu, jehož cena ale není zahrnuta do ceny ubytování. Zaškrtnutí položky povinné služby je nutné kombinovat se zaškrtnutím položky Zobrazit na webu, aby nedošlo k tomu, že budete klientům účtovat něco co si neobjednají a o čem ani nebyli informováni. V rezervačním formuláři se povinné služby zobrazují na webu ve druhém kroku rezervace společně s ostatními „dobrovolně“ objednatelnými službami.

V druhé záložce Ostatní lze poté službě přiřadit popisek, fotografii a případně jí zařadit do skupiny služeb, rastrů, nebo přiřadit kód předkontace a členění DPH.