fbpx

Vlastní SMTP nebo přes nás?

Vlastní SMTP nebo přes nás?

Pro fungování mailingu můžete nastavit odesílání přes tzv. SMTP (Simple Mail Transfer Protocol). Správné nastavení zajišťuje doručení pošty pomocí přímého spojení mezi odesílatelem a adresátem.

S nastavením Vám rádi pomůžeme s využitím volně dostupných návodů, ale nejlepší cestou je kontaktovat napřímo Vašeho poskytovatele hostingu (domény/emailové schránky), který Vám bude schopný říct naprosto přesně, co máte v nastavení mailingu v Previu vyplnit.

Variantu vlastního nastavení SMTP považujte za doporučenou variantu, ale je zde i možnost jak pracovat s mailigem v menším rozsahu bez nutnosti jakéhokoliv nastavení.


Jde to i bez SMTP nastavení

Celé nastavení je také možné přeskočit, tím že v horní části okna nastavení mailingu odškrtnete možnost „Používat vlastní SMTP“.

V tuto chvíli budou Vaše emaily odesílány od Previo poskytovatele hostingových služeb, kterou je společnost Stable.

Podívejme se nyní na výhody a nevýhody toho, že si nenastavíte vlastní SMTP?

Výhody

  • Není nutné nic nastavovat. Můžete rovnou začít vytvářet kampaně a rozesílat je hostům.

Nevýhody

  • Previo přes Stable rozesílá emaily Vašim jménem -> vyšší riziko zařazení Vašich zpráv do spamu u konečného příjemce. Pokud chcete tuto variantu využívat, určitě si nastavte SPF záznam na Vaší doméně (tím „oznámíte“, že je v pořádku, že Previo Vašim jménem odesílá emaily).
  • Počet odeslaných emailů u jedné kampaně je limitovaný. Pokud odesíláte jednorázovou kampaň s vyšším počtem příjemců, budete upozorněni, že odeslání takové kampaně může být zpoplatněno a zohledněno v provozní faktuře.
  • Neručíme tedy za doporučení každé jednotlivé zprávy. Jedná se o neplacenou službu přístupnou všem našim uživatelům.
  • Odesílání kampaní může být zpožděno -> pokud více klientů spustí více mailingů v podobný čas budou všechny zařazeny do společné fronty a může tak dojít k výrazným časovým prodlevám v odeslání Vašich kampaní.