fbpx

Vratná záloha

Vratná záloha

Alfred Vám také může pomoci s výběrem vratné zálohy od Vašich hostů. Tato funkce je dostupná pouze pokud využíváte platební bránu od ČSOB a je nutné ji aktivovat z naší strany.

Pokud máte zájem tuto funkci využívat, dejte nám prosím vědět a řekněte nám, jak velkou zálohu budete od klientů přes Alfreda vybírat. Vratná záloha je vybírána v rámci provedení předautorizace zvolené částky přes platební bránu od ČSOB přímo z aplikace.

Vratná záloha by měla být Vaše pojistka pro situace, kdy po odjezdu hosta zjistíte, že pokoj byl např. poničen atp. Zároveň je možné ji použít např. i na úhradu konzumace z minibaru atp.

Pro využití vratné zálohy velice jednoduše v konkrétní rezervaci dokončíte předautorizaci a „strhnete si“ zvolenou částku (do maximální výše provedené předautorizace).

Předautorizaci je možné provést vždy nejdříve 5 dní před příjezdem a je podobně jako provedení check-inu a platba rezervace jednou z podmínek pro vystavení mobilních klíčů/pinu pro vstup do pokoje.

Pokud bude po odjezdu hosta vše v pořádku, není potřeba inkasovat část vratné zálohy z předautorizace. Zároveň ale z Vaší strany není potřeba žádný další zásah, protože předautorizace (tedy zablokování zálohy) bude automaticky zrušena o půlnoci v den odjezdu hosta a peníze tak budou opět uvolněny.

Zároveň je platnost předautorizace 7 dnů (napevno nastaveno bankou), tzn. pokud bude provedena na 10 denní rezervaci, je nutné ji v průběhu pobytu obnovit.