fbpx

Všeobecné nastavení

Všeobecné nastavení

Pro prvotní nastavení je důležité si určit jaké stravy Vaše ubytovací zařízení nabízí. Pod ikonkou s ozubeným kolem v horní části okna naleznete následující nastavení.

Zde máme tři varianty nabízených stravovacích možností.

  • Nenabízíme žádnou stravu
  • Hosté mají v ceně ubytování zahrnutou Vámi zvolenou stravu, kterou nemohou změnit.
  • Nabízíte více možností stravování a hosté si mohou zvolit.

U prvních dvou variant pro Vás nastavování strav víceméně končí. Pokud zvolíte třetí možnost čeká na Vás komplexnější cenové nastavení stravových plánů, ke kterému se za malý moment dostaneme.

Poslední možností v tomto okně je pak „kosmetická“ záležitost a to jestli se položky stravy v hotelovém účtu mají zahrnout do ceny ubytování nebo umístit na samostatný řádek.

Nic Vám nebrání mít vytvořených více stravových cenových plánů, které následně můžete v modulu Ceny / Ceny přiřazovat konkrétním cenovým plánům pro ubytování.

Mezi jednotlivými stravovými plány se můžete přepínat v horní části modulu, podobně jako v nastavení cen ubytování.

Nový stravový plán obdobně vytvoříte kliknutím na tlačítko se zeleným plus. Otevře se Vám okno základního nastavení cenového plánu, které případně pro každý cenový plán naleznete pod tlačítkem se žlutou ikonou tužky vlevo nahoře.

Cenový plán pojmenujte a následně je potřeba nastavit, jaké stravy Vaše ubytovací zařízení hostům nabízí.

Zároveň nastavte, která strava je pro Vás profil výchozí. Tzn. která strava se předvolí do nové ručně vytvořené rezervace a zároveň jaká strava bude hostům předvybrána v rámci rezervace přes Reservation+.

Pokud máte např. snídani již zahrnutou v ceně ubytování a hosté mají možnosti si přikoupit polopenzi/plnou penzi, nezapomeňte u snídaně zaškrtnout možnost, že je zdarma.

U takto označené stravy nebude nutné nastavovat ceny.

Zároveň si ve spodní části tohoto okna určujete, zda máte jednotnou cenu stravy, nebo zda se cena bude v jednotlivých sezónách lišit.

Můžete si tedy ušetřit práci zadáním jednotné ceny nebo si upravovat stravový ceník podle potřeby a konkrétních termínů.

Podrobnější popis obou variant naleznete zde.